Michał Łapaj (Riverside) wyrusza w nową muzyczną drogę

/ 6 października, 2016

W lutym tego roku zmarł gitarzysta zespołu Riverside, Piotr Grudzińki. Muzycy, chcąc upamiętnić swojego przyjaciela, zapowiedzieli publikację dwóch wydawnictw, które miały okazać się w tym roku – w lipcu światło dzienne ujrzała nowa wersja „Love, Fear and the Time Machine”, za kilka tygodni natomiast pojawi się „Eye of the Soundscape”.Ostatnio muzycy poinformowali, że podjęli decyzję co do swojej przyszłości – będą dalej grać, ale w składzie trzyosobowym.

W nową muzyczną stronę postanowił również pójść Michał Łapaj, klawiszowiec Riverside. Na Facebooku napisał on między innymi:

Ostatnie wydarzenia pokazały, że życie, to ciekawy zawodnik, który czasem zaskakuje nas i atakuje ze stron, z których nikt by się nie spodziewał. Szach…, ale nie mat. Podjęliśmy decyzję, że mimo zmian trzymamy się razem i dalej będziemy robić to, co robimy.

Ten czas popchnął mnie do stworzenia pewnej muzycznej odskoczni od tego, co do tej pory robiłem. Do tego muzycznego domu dobudowuję pewną część. Moją część, w której będę tworzył swój własny, muzyczny świat – mój projekt solowy.

Czego mogą oczekiwać fani?

Na pewno znajdzie się tam miejsce dla tej ambientowej części mojej duszy, będzie przestrzennie i melodyjnie. Więcej tajemnic będę odkrywał kawałek po kawałku, a póki co zostawiam to Waszej wyobraźni.

Wpis w oryginale można znaleźć na nowopowstałym profilu Michała Łapaja w serwisie Facebook:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także