Mike Patton – niedługo premiera nowego krążka!

/ 17 listopada, 2011

Krążek przepełniony jest najbardziej kontemplacyjną, poruszającą i osobistą muzyką w karierze tego jakże różnorodnego muzyka. Sam Patton opisuje to wydawnictwo jako osobiste ‘dźwiękowe odejście’.

Większość projektów Pattona (Fantômas, Mondo Cane, Tomahawk) przepełniona jest gwałtownymi zmianami i wielowarstwową instrumentacją; jednakże w przypadku "The Solitude of Prime Numbers" muzyka jest ekspresją kinowego klimatu, dając instrumentom indywidualny głos, podkreślający wyizolowane brzmienia i delikatne przejścia z jednej kompozycji do kolejnej; idealnie ujmując introspektywny i refleksyjny charakter oryginalnej noweli. Intrygujące i bardzo charakterystyczne opakowanie albumu podkreśla to dramatyczne i minimalistyczne podejście.

Nowela "The Solitude of Prime Numbers" została wydana w 2008 roku i szybko stała się krajowym sukcesem wydawniczym we Włoszech, gdzie sprzedała się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy, a następnie została przetłumaczona na trzydziestu języków na całym świecie. Nowela opowiada historię dwóch osób, Matti oraz Alice, których życia układają się równolegle w przedziwny sposób, jak bliźniacze liczby pierwsze: obydwie samotne, ale bliskie sobie, odseparowane jedynie przez liczbę parzystą.

Adaptacja filmowa została wyprodukowana w 2010 roku, z Isabellą Rossellinni w roli głównej, a wyreżyserowana przez Saverio Costanzo.

Polska premiera: 21.11.2011

SPIS UTWORÓW (utwory na płycie są numerowane pierwszymi szesnastoma liczbami pierwszymi):

2.  Twin Primes
3.  Identity Matrix
5.  Method of Infinite Descent

7.  Contrapositive
11.  Cicatrix
13.  Abscissa
17.  Isolated Primes
19.  Radius of Convergence
23.  Separatrix
29.  The Snow Angel
31.  Apnoea
37.  Supersingular Primes
41.  Quadratix
43.  Calculus of Finite Differences
47.  Zeroth
53.  Weight of Consequences

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także