Mike Patton dołącza do supergrupy

/ 12 grudnia, 2016

Dead Cross to zespół, w którego skład wchodzą Dave Lombardo (ex-Slayer), Justin Pearson (Locust, Retox) i Michael Crain (Retox, Festival Of Dead Deer). Jego najnowszym członkiem został znany z Faith No More, jak i wielu innych projektów (m. in. Tomahawk, Fantomas, Peeping Tom) wokalista Mike Patton. Zastąpił on poprzedniego wokalistę Gabe’a Serbiana.
 
Dave Lombardo niedawno w rozmowie z „Rolling Stone” powiedział:
 

Ten zespół wyzwala moją agresję. Żaden z nas nie boi się niczego, jeśli chodzi o muzykę. Widać to w tej grupie. Wierzę, że jeśli w jednym pokoju spotkają się muzycy, którzy mają wspólną cechę, przenosi to ich na inny poziom. W tym zespole gram mocniej, szybciej, gram z furią, której wymaga ta muzyka. Każdy z muzyków wnosi sporą dawkę intensywności i umiejętności. Praca z nimi jest orzeźwiająca.

 
Ostatnio zaś, rozmawiając z „Madcap Music Review” zdradził, że motorem napędzającym jego gniew był zamach terrorystyczny w paryskim klubie Bataclan podczas koncertu Eagles Of Death Metal:
 

Od czasu tej tragedii w Paryżu jestem cholernie wkurzony. To ja mogłem być na tej scenie. Mogłem być na jakimś festiwalu, kiedy jakiś sukinsyn wyciągnął spluwę i zaczął odstrzeliwać ludziom głowy. Jestem po prostu wściekły. Nagrywając agresywną muzykę, możemy wyładować te uczucia.

Dead Cross pracuje teraz z producentem Rossem Robinsonem nad debiutancką płytą, która ukazać się ma w 2017 roku nakładem wytwórni Pattona, Ipecac Recordings.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także