Mikkey Dee (Motorhead) poza Thin Lizzy

/ 20 kwietnia, 2016

Na początku 2016 roku zespół Thin Lizzy, który obchodzi właśnie kilka ważnych rocznic (niedawno minęła 30. rocznica śmierci wokalisty Phila Lynotta, w marcu 40 lat skończy jeden z najważniejszych albumów grupy „Jailbreak”), ogłosił, że rusza w rocznicową trasę koncertową. Podczas niej do muzyków dołączyć miał Mikkey Dee.

Tak się jednak nie stanie. Perkusista Motörhead wydał właśnie oświadczenie:

Niestety, ze względu na okoliczności, które zostaną przedstawione wkrótce, nie mogę zagrać sześciu koncertów z Thin Lizzy w 2016 i 2017 roku. Jako wieloletni fan zespołu naprawdę chciałbym być częścią tej trasy, lecz jest pewien powód, który zostanie ujawniony, gdy tylko to będzie możliwe. Życzę moim przyjaciołom, Scottowi Travisowi i Ianowi Hauglandowi, wszystkiego najlepszego podczas tych koncertów. Wiem, że skopią Wam tyłki!

Czyżby już planował coś z innymi byłymi muzykami Motörhead: Philem Campbellem i Fast Eddie Clarke’em? Czekamy na więcej informacji. Na razie co do tego zespołu pewni możemy być jednego: 27 maja ukaże się album koncertowy „Clean Your Clock, zarejestrowany 20 i 21 listopada 2015 roku w Monachium.

Pierwsze koncerty Thin Lizzy odbędą się, jak zaplanowano – 17 i 18 czerwca w Niemczech w ramach festiwalu Monsters of Rock (tam też zaprezentuje się reaktywowany przez Ritchiego Blackmore’a Rainbow). Za perkusją zasiądą wspomniani Scott Travis z Judas Priest (podczas większości koncertów) oraz Ian Haugland z Europe (podczas koncertu w Szwecji w sierpniu). Zespół poinformował ponadto, że za bas chwyci Tom Hamilton z Aerosmith.

 

Koncerty Thin Lizzy w 2016 i 2017 roku:

17.06: Loreley Freilichtbuhne, Niemcy – z Rainbow
18.06: Bietigheim Festplatz, Germany – z Rainbow
17.07: Barcelona Rock Fest, Hiszpania
23.07: Maidstone Ramblin’ Man Fair, UK
6.08: Rejmeyre Skogsrojet Festival, Szwecja – z Ianem Hauglandem
19-23.01.2017: Fort Lauderdale Rock Legends V Cruise, Floryda, USA

ud | fot. Jonas Rogowski, CC BY-SA 3.0

KOMENTARZE

Przeczytaj także