Motörhead ponownie odwołuje europejską trasę

/ 24 stycznia, 2014

Na początku lipca ubiegłego roku muzycy z Motörhead poinformowali, że odwołują całą europejską trasę koncertową zaplanowaną na wakacje 2013 roku. Powodem były narastające problemy zdrowotne Lemmy'ego Kilmistera – wokalisty i lidera brytyjskiego zespołu. Ostatnio jednak wydawało się, że wszystko wraca do normy, a doniesienia o nowych terminach występów na Starym Kontynencie były tego najlepszym dowodem.

Motörhead miał dać kilkadziesiąt koncertów między 13 lutego a 14 marca. Jak się jednak okazało, nic z tego nie wyjdzie. Na stronie zespołu pojawiło się następujące oświadczenie:

Było wiele wysiłku i samozaparcia ze strony założyciela i międzynarodowej ikony – Lemmy'ego Kilmistera – w walce z chorobą w ostatnich miesiącach. Mimo, że poczynił on niewątpliwy postęp, nie otrzymał zgody od lekarza na wyruszenie w trasę koncertową, dlatego dla dobra Lemmy'ego zespół niechętnie zdecydował się na jej anulowanie.

Nikt nie cierpi bardziej, niż Lemmy, który czuje dyskomfort z każdym anulowanym biletem, odwołanym transportem. Bycie wojownikiem trasy od 50 lat sprawia, że jest mu niezwykle przykro. Nie może wejść do swojego autokaru (duchowej świątyni), ale Lemmy rozumie, że jego zdrowie jest ważniejsze.

W dalszej części oświadczenia – które w języku angielskim zostało opublikowane pod tym linkiem – możemy przeczytać, że Lemmy dziękuje za wsparcie fanów i zapewnia, że w końcu z jego zdrowiem będzie dobrze. Szczególnie, że jest coraz lepiej.

Nam pozostaje życzyć zdrowia i powrotu na trasę.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także