Motörhead w Polsce!

/ 27 października, 2014

Motörhead pojawi się w Polsce w szczególnym momencie. W przyszłym roku brytyjski zespół świętował będzie czterdziestolecie swojej działalności. Grupa powstała bowiem w 1975 roku z inicjatywy basisty Lemmy'ego Kilmistera. Koncert Motörhead odbędzie się 6 lipca 2015 roku w hali Torwar w Warszawie

Niezbędne informacje dotyczące biletów znajdziecie TUTAJ.

Motörhead zdobył wiele prestiżowych nagród w branży rockowej – głównie za sprawą lidera formacji Lemmy'ego Kilmistera. W kwietniu 2010 roku muzyk podczas ceremonii Revolver Golden Gods Awards został uhonorowany nagrodą Revolver Golden Gods Lifetime Achievement. Kilka miesięcy później zdobył natomiast Vegas Rocks! Lifetime Legend w ramach Vegas Rocks! Magazine Award. Kilmister w Motörhead gra na gitarze basowej i jest jednocześnie wokalistą.

Utwory brytyskiej grupy cechuje proste, rockowe brzmienie. O koncercie Motörhead mówi dziennikarz i prezenter Programu Trzeciego Polskiego Radia, Piotr Baron:

Bardzo cieszę się, że zagrają w Polsce. Jeszcze lepsza wiadomość jest taka, że wydarzy się to tuż przed moimi urodzinami. Na pewno będę na tym koncercie. To zespół, na którego płyty czeka się, mimo że wszyscy wiedzą, co najprawdopodobniej się na nich znajdzie. Ich muzyka to prosty rock and roll i przyznam szczerze, że bardzo mi to odpowiada.

Motörhead jest bardzo płodnym zespołem. W dorobku brytyjskiej grupy znajduje się aż 20 albumów studyjnych. Poza tym, muzycy wydali 10 produkcji koncertowych, 12 kompilacji, 3 minialbumy, 20 singli. Do piosenek zespołu powstały łącznie 33 teledyski.  Dyskografię grupy zamyka album "Aftershock" z 2013 roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także