Muzycy Arcade Fire zapowiadają nowy album

/ 4 lipca, 2014

Kanadyjscy indierockowcy z Arcade Fire właśnie zakończyli obszerne tournée po Europie. Ostatni z zaplanowanych przez nich koncertów odbył się Hyde Parku wczoraj wieczorem. Nie oznacza to jednak, że robią sobie urlop. Wokalista Win Butler przyznał, że zaraz po ostatnim koncercie zaczną przygotowywać nowy materiał.

Na razie nie wiadomo, kiedy pojawi się następca opublikowanej w październiku 2013 roku płyty "Reflektor", ale fani powinni być usatysfakcjonowani planami na przyszłość muzyków z Arcade Fire. Oddajmy głos Butlerowi:

Jesteśmy teraz w takim miejscu, że gdy pojawia się jakiś pomysł, ludzie wokół nas mogą go zrealizować. Wszystko zaczyna się w momencie skończenia trasy. Jeśli tylko zacznie mi się nudzić to wiem, że to najlepsze uczucie na świecie, ponieważ właśnie wtedy w mojej głowie pojawiają się kolejne pomysły i wszystko zaczyna się od początku.

Kanadyjczycy mają na swoim koncie cztery albumy studyjne, z których ostatnim jest wspomniany "Reflektor". Jeśli słowa wokalisty okażą się prorocze, muzycy już niedługo powinni nagrywać nową płytę.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także