Muzycy Saxon, Magnum i Metal Church w nowym projekcie

/ 24 lipca, 2015

Nigel Glockler, Kurdt Vanderhoof i Al Barrow zamierzają tworzyć coś wspólnie, gdy czasu nie będę im zajmowały ich pierwsze kapele, czyli odpowiednio Saxon, Metal Church i Magnum. Pierwszy z muzyków najbardziej cieszy się na współpracę z drugim wymienionym artystą:

Czekaliśmy latami, aby móc pracować z sobą i w końcu się na to zdecydowaliśmy. Zapytałem mojego przyjaciela Ala Barrowa z Magnum, czy nie zechciałby z nami pracować. (…) Nie mogę się doczekać – wiem, że będzie fantastycznie.

Do realizacji jednego ze swoich odwiecznych marzeń Nigela Glocklera skłoniły niedawne poważne problemy zdrowotne. W grudniu 2014 roku u perkusisty wykryto zespołu Saxon tętniaka mózgu. Muzyk przeszedł dwie operacje i wygląda na to, że wrócił już w pełni do zdrowia.

Szczegóły dotyczące jego nowego projektu zostaną ogłoszone wkrótce. Niestety tworzenie nowych utworów może trochę potrwać. Muzycy Saxon raczej nie będą mieli czasu niemal do końca roku. Kalendarz koncertowy wypełniony jest do grudnia. Zespół przymierza się też do wydania kolejnego albumu „Battering Ram”.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także