Muzycy z The Mars Volta i Flea w nowej supergrupie? Nie do końca…

/ 9 kwietnia, 2014

Faktycznie muzyczny projekt o nieco dziwnej nazwie Antemasque ujrzał światło dzienne, ale Flea zaznaczył, że zdecydowanie nie należy go nazywać współzałożycielem nowej supergrupy. Na pewno jednak warto przyjrzeć się temu nietypowemu tworowi, ponieważ stworzyli go Cedric Bixler-Zavala i Omar Rodríguez-López, których znamy z zespołów The Mars Volta i At The Drive-In.

Na razie w sieci pojawił się niespełna trzyminutowy filmiki ze studia nagraniowego, gdzie widać muzyków przy pracy, słychać fragmenty utworów i rozmowy. Ponadto pierwszy singiel grupy pt. "4AM" jest do ściągnięcia za pośrednictwem iTunes.

Kiedy cały muzyczny świat zachwycał się nową supergrupą w końcu odezwał się jeden z zainteresowanych – Flea. Wyraził on na swoim Twitterze szczere zdziwienie faktem, że jest muzykiem jakiegoś nowego zespołu i szczerze się zaśmiał. Raczej nie będzie więc stałym członkiem Antemasque, ale rzeczywiście coś tam z dwoma panami z The Mars Volta zmajstrował.

Gdyby Flea zaangażował się w kolejny muzyczny projekt, oznaczałoby to, że nagranie nowej płyty Red Hot Chili Peppers ponownie się odwlecze, a w tej sytuacji fani mogą mieć jeszcze nadzieję, że muzycy niedługo wejdą do studia.

Choć nie możemy również zapomnieć, że basista zajmuje się obecnie przygotowaniem swojej autobiografii, o czym pisaliśmy jakiś czas temu

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także