Muzyk Clawfinger z polskim zespołem

/ 8 grudnia, 2014

Już w lutym swoją premierę będzie miał najnowszy, drugi w dorobku krążek grupy Myly Ludzie, "180 R'n'R", nad którym czuwał właśnie Jocke Skog

"Podczas jednej z prób przed nagraniem wzięliśmy się za ustalanie tempa do poszczególnych piosenek i okazało się, że większość kawałków ma tempo 180, była przy tym kupa śmiechu i właśnie stąd wziął się tytuł płyty" – tak wokalista i gitarzysta kapeli, Daniel "Staśkoo" Stachniuk tłumaczy tytuł krążka i dalej opowiada: "Nowa płyta będzie mocno różniła się od debiutanckiego albumu, zmienił się skład zespołu, numery są inne, bardziej dojrzałe i bardziej różnorodne stylistycznie, na krążku pojawiło się też kilku gości specjalnych. Brzmienie będzie bardziej naturalne i bliższe koncertowemu. Miksem i masterem znów zajmie się szwedzki muzyk i producent Jocke Skog, który ma odmienne spojrzenie na muzykę."

Całą płytę promuje utwór "Farelka", do którego powstał  też teledysk, a można go zobaczyć poniżej:

"Farelka to ostatni numer, który powstał na nowy krążek, ale jest pierwszym singlem, który go promuje" – komentuje Staśkoo – "Tekst piosenki powstał na motywie wiersza naszego przyjaciela, Mariusza Doktora Kality, 'Przemijanie'. Jest to utwór z pozytywnym przekazem, który głosi prostą prawdę, że warto być dobrym w życiu. Klip do tego numeru powstał w naszym rodzinnym Chełmie. W teledysku wystąpili nasi przyjaciele, znajomi oraz fani zespołu. Wam pozostawiamy ocenę tego klipu."

Zespół Myly Ludzie pochodzi z Chełma, a powołany do życia został w 2005 roku.

mg | fot. Marta Lebiocka

KOMENTARZE

Przeczytaj także