Muzyk wyzwał fanów od złodziei

/ 23 kwietnia, 2013

Trevor Strnad bardzo często komunikuje się z fanami za pośrednictwem oficjalnego profilu The Black Dahlia Murder w portalu społecznościowym Facebook. Jednak jednym z ostatnich wpisów wywołał najpierw konsternację, a potem burzę.

– Mamy blisko milion polubień. Czy sprzedamy milion egzemplarzy "Everblack"? K…a nie! Rzeczywistość jest taka, że 98% z "fanów" będzie zadowolona z kradzieży tego albumu, a my nie dostaniemy z tego nic – napisał Trevor Strnad, wokalista The Black Dahlia Murder. – Nie chodzi tutaj o pieniądze, w rzeczywistości dostajemy grosze za sprzedaż CD (i dystrybucję cyfrową), ale musimy to sprzedawać by istnieć! Jeśli nie mamy sprzedaży płyt, rynek muzyczny rozdepcze nas jak robaka i to będzie nasz koniec. Sprzedaż pokazuje im ile jesteśmy warci – dodał muzyk.

Wpis wokalisty wzbudził ogromną dyskusję wśród internautów. Część poczuła się obrażona jego wypowiedzią, a wielu uważało, że to trafny opis smutnej rzeczywistości na rynku muzycznym. Trevor Strnad postanowił w kolejnym wpisie szerzej opisać poruszoną przez wielu facebookowiczów kwestię, że zespół nie zarabia tylko ze sprzedaży płyt, ale także ma wpływy z koncertów i sprzedaży gadżetów.

– Wcale nie mówię, że wszyscy, którzy przychodzą na nasze koncerty nie są przez nas doceniani. Staram się tylko przekazać, że potrzebujemy sprzedać ten album, ponieważ każdy egzemplarz jest ważny w ogólnym rozrachunku. Nie jesteśmy k…a bogaci. Nie obchodzi mnie, czy zobaczymy jakiekolwiek pieniądze z zamówień przedpremierowych…. Jak powiedziałem… To dosłownie złamany grosz ze sprzedaży każdej płyty. Możecie go sobie k…a zatrzymać – stwierdził frontman The Black Dahlia Murder.

Ostatecznie muzyk zreflektował się i zamieścił jeszcze jeden wpis na oficjalnym profilu The Black Dahlia Murder w serwisie Facebook. – Chciałbym przeprosić każdego kogo dotknęły moje sfrustrowane, przesadnie agresywne i pesymistyczne posty z wczoraj. Jesteśmy z chłopakami dozgonnie wdzięczni za Wasze wsparcie, niezależnie od jego formy. Dziękujemy! – napisał artysta.

Nowa płyta The Black Dahlia Murder, zatytułowana "Everblack" będzie miała swoją premierę 10 czerwca. Jej wydawcą będzie wytwórnia Metal Blade. Niedawno zespół zaprezentował utwór "Into the Everblack", a można go posłuchać TUTAJ. 

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także