Muzyka Erica Claptona w dokumencie o Auschwitz

/ 25 marca, 2016

9 maja swoją premierę będzie miał film dokumentalny „Three Days In Auschwitz”, który w zmienionej wersji obejrzeli już widzowie zgromadzeni na ubiegłorocznym międzynarodowym festiwalu filmowym T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Film, za który odpowiedzialny jest reżyser Philippe Mora, został wzbogacona o muzykę przygotowaną przez samego Erica Claptona.

Tak tę współpracę opisuje reżyser:

Byłem zszokowany, gdy usłyszałem to, co przygotował Eric w związku z moim filmem. To połączenie tragicznych wydarzeń i celebracji ludzkiego życia. Stworzył muzykę pokazującą wielką godność i siłę emocjonalną.

Skąd decyzja o przygotowaniu tego dokumentu? To właśnie do Auschwitz miała zostać wysłana matka Mora, co ostatecznie – przez błędy po stronie nazistowskich oficerów – się nie stało. Ponadto kilkoro członków rodziny ze strony ojca reżysera zginęło w czasie Holocaustu.

Philippe Mora, zainteresowany tragiczną historią swojej rodziny, trzykrotnie odwiedził Auschwitz w latach 2010-2014. Podczas tych wizyt poznał historię nazistowskiego obozu i wtedy rozpoczął przygotowanie „Three Days In Auschwitz”.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także