Myles Kennedy porównuje pisanie dla Alter Bridge z pisaniem dla Slasha

/ 30 grudnia, 2016

Zespół Alter Bridge jest w trakcie trasy promującej, wydany w 2016 roku album „The Last Hero”. Grupa odwiedziła już Polskę (relację możecie przeczytać w styczniowym „Teraz Rocku”), a po świątecznej przerwie, w styczniu, wznowi trasę po Ameryce. Wokalista Myles Kennedy opowiedział portalowi „Antihero Magazine” na czym polegają różnice w jego podejściu do pisania dla macierzystego zespołu i Slasha.
 

Podchodzę do tego inaczej od strony tekstów i od strony tematów, które są nieco bardziej… Nie wiem, jak to określić, ale [w Alter Bridge] zwykle poruszam emocje, których nie poruszyłbym u Slasha. Dla mnie, jako autora, jest to dobre rozwiązanie, bo mogę wyrazić się na dwóch różnych płaszczyznach. Skacząc pomiędzy tymi zespołami mogę rozwijać się w różnych kierunkach. Sprawia mi to przyjemność.

 
Cały wywiad możecie przeczytać tutaj. Myles zdradza w nim także, że ma gotową solową płytę, myśli także o innym projekcie. Nie wie jednak kiedy, zostanie ona wydana.
 
Nie wiadomo też, kiedy powrócą The Conspirators, gdyż Slash z reaktywowanym Guns N’ Roses szykuje się do trasy po Japonii, która wystartuje 21 stycznia. Wiosną ruszy trasa europejska, w ramach której grupa 20 czerwca odwiedzi Polskę, dając koncert na stadionie Energa w Gdańsku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także