Nadchodzi nowa płyta Queens of the Stone Age

/ 23 marca, 2013

Nowe dzieło Amerykanów ukaże się za pośrednictwem wytwórni Matador Records, z którą niedawno związali się kontraktem. Poprzednią płytę wydała firma Interscope Records. 

Partie perkusji na płytę "…Like Clockwork" nagrał Dave Grohl (Foo Fighters, Nirvana). Muzyk jednocześnie zapowiedział, że w związku z innymi obowiązkami nie będzie mógł towarzyszyć Queens of the Stone Age na koncertach. 
 
Na nowej płycie ma pojawić się również wielu innych znamienitych gości, takich jak Elton John i Trent Reznor
 
Na oficjalnej stronie Queens of the Stone Age pojawiła się nowa grafika, która jest prawdopodobnie szata graficzną płyty "…Like Clockwork". Za jej pośrednictwem można również usłyszeć kilka krótkich fragmentów utworów z nowego dzieła zespołu (by odsłuchać kolejne części materiału, należy odświeżać stronę). 
 
 
Poprzedni studyjny album Queens of the Stone Age pt. "Era Vulgaris" pojawił się na rynku w czerwcu 2007 roku. Płyta zadebiutowała na 14. miejscu listy Billboard. W serwisie Metacritic (strona agreguje recenzje albumów i wylicza dla danej płyty średnią ocenę) płyta uzyskała 75 punktów na 100 możliwych. 
 
Formacja Queens of the Stone Age będzie jedną z gwiazd tegorocznej edycji imprezy Heineken Open'er Festival (3-7 lipca, Gdynia, Lotnisko Gdynia-Kosakowo). 
 

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także