Najciekawsze perkusyjne covery

/ 14 kwietnia, 2013

Internet nie tylko umożliwił nam błyskawiczne dotarcie do niemal każdej informacji, ale pozwolił również prezentować całemu światu swoje najróżniejsze talenty. Dzięki serwisowi YouTube poznaliśmy Gracjana Roztockiego, Panią Baśkę, czy Justina Biebera… Dziś przyszedł czas na prezentację naprawdę utalentowanych osób. 

Ostatnio pokazaliśmy ciekawe covery z repertuaru Iron Maiden. Dziś na warsztat wzięliśmy "pałkerów", którzy naszym zdaniem zasługują na uwagę. Jedni mają niesamowite umiejętności, inni dziką ekspresją, a jeszcze inni wielką karierę przed sobą.
 
Na pierwszy ogień poszedł użytkownik YouTube ukrywający się pod pseudonimem MachineGunSmith, który wykonał piosenkę "Before I Forget" z repertuaru Slipknot. Zestaw perkusyjny to nie miniatura – to po prostu wielki perkusista:
 
 
Tutaj użytkownik Brandon Kelly w perkusyjnym duecie z kolegą. Na warsztat wzięli System of a Down "Toxicity":
 
 
Użytkownik pud wizualnie nie przypomina żadnego znanego nam muzyka deathmetalowej kapeli, ale ekspresją dorównuje wielu z nim. Na elektronicznym zestawie perkusyjnym wykonał utwór Suffocation "Infecting the Crypts" (zwróćcie uwagę, z jaką gracją kręci pałeczką):
 
 
Nie mogło w tym zestawieniu zabraknąć perkusistki kryjącej się w serwisie YouTube pod nickiem meytalll. Tu w jej wykonaniu "Cowboys from Hell" z repertuaru grupy Pantera. Co prawda męskiej części redakcji wystarczyłoby, by meytalll siedziała za zestawem perkusyjnym i rozbrajała nas tylko swoim uśmiechem, ale i jej grę miło się ogląda:

Kanał użytkownika JonahRocksOfficial obejrzało już kilkadziesiąt milionów widzów. Poniżej nagranie sprzed 3 lat, gdy pięcioletni wówczas Jonah wykonywał "Toxicity" grupy System of a Down. Aż strach pomyśleć, jaki poziom osiągnie w wieku 10 lat!
 
 
Vadrum uświadomił nam, że ta teoretycznie prosta melodyjka z kultowej gry Super Mario Bros, to tak naprawdę rytmiczny połamaniec. Prędzej przejdziemy Super Mario Bros w lewo niż się nauczymy grać ten utwór na perkusji!
 
 
Cobus Potgieter w utworze Avenged Sevenfold "Almost Easy", który wcale nie jest taki "easy". Kanał tego użytkownika zebrał już ponad stumilionową widownię. 

Na koniec dwie niespodzianki. 
 
Pierwsza, to najlepszy duet perkusyjny w historii telewizyjnej rozrywki, czyli legendarny Buddy Rich z jeszcze bardziej legendarnym Zwierzakiem z Muppetów:
 
 
Na koniec Rowan Atkinson, który jest człowiekiem o wielu talentach. Nawet w grze na niewidzialnej perkusji sprawdza się doskonale:

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także