Najgorsze metalowe teledyski, cz. 1

/ 9 czerwca, 2013
 
Co jakiś czas prezentujemy Wam redakcyjne zestawienia, w których prezentujemy Wam różne muzyczne zjawiska. Ostatnio pisaliśmy o ciekawych utworach, które promowały hollywoodzkie filmy. Niedawno  zaprezentowaliśmy z kolei naszym zdaniem najgorsze covery, a wcześniej mogliście zobaczyć najciekawsze perkusyjne przeróbki utworów. 
 
Temat coverów poruszaliśmy również, prezentując przeróbki znanych utworów wykonywane przez dzieci. Mieliśmy również na koncie temat coverów, które naszym zdaniem wybijają się ponad oryginalne wersje piosenek.
 
Tym razem skupimy się na teledyskach metalowych zespołów. Nie szukaliśmy tych z najlepszym scenariuszem, zdjęciami, czy najciekawiej wyreżyserowanych. Skupiliśmy się na drugim biegunie. Przed wami  teledyski najgorsze, najśmieszniejsze, najbardziej żałosne i karykaturalne…
 
Na pierwszy ogień idzie Candlemass z teledyskiem do "Bewitched". Świetny zespół, świetna piosenka, ale teledysk… Początek może i nie jest najgorszy, ale od sceny z trumną czar prysł. 
 
___________________________________________________
 
Niezły klimat, fajna scenografia, ale kilka scen niszczy wszystko. Teledysk Savatage do utworu "Hall of the Mountain King" byłby całkiem udany, gdyby nie wydmuchiwanie mgły przez wokalistę oraz szarpanie przez niego gitarzysty na chwile przed solo gitarowym…
 
___________________________________________________
 
Niejeden teledysk Immortal mógłby trafić do tego zestawienia. Wybraliśmy "Blashyrkh" ze względu na legendarne sprinty z gitara po górach, kultowe miny muzyków i blackmetalowe atrybuty, takie jak pioruny.
 
___________________________________________________
 
Gdyby Conan Barbarzyńca chwycił za gitarę, to na pewno wyglądałoby to właśnie tak. Skóry, miecze, wojownicy, ogień, niewiasty, bohaterowie i czarne charaktery. To chyba największe stężenie żenady na klatkę filmu. Brawo Manowar!
 
___________________________________________________
 
Muzycy Judas Priest walczący o okładkę w piśmie Men's Health? To naprawdę zasługuje na obecność w tym zestawieniu… Potem jest już dość klasycznie, ale początek wideoklipu rzutuje na całość tego "dzieła".
 
___________________________________________________
 
Wydawało się nam, że Immortal jest bezkonkurencyjny w kategorii największego blackmetalowego obciachu. Okazało się jednak, że konkurencja z Czech jest bardzo silna. Trollech również wysoko postawił poprzeczkę. 
 
 
Przy naszych poszukiwaniach najgorszych metalowych teledysków okazało się, że temat jest workiem bez dna. Spodziewajcie się zatem kolejnych części naszego zestawienia. 
 
 
TUTAJ znajdziecie część drugą naszej listy najgorszych teledysków.

pg

KOMENTARZE

Przeczytaj także