Najlepsze okładki wszech czasów

/ 26 lipca, 2013

Okładka jest niezwykle ważnym elementem każdego wydawnictwa muzycznego. Mogłoby się pozornie wydawać, że liczy się muzyka, którą nagrano na nośniku, ale to nie do końca prawda – każdy człowiek patrzy na album jako na całość, dlatego ciekawa, zaskakująca, nietypowa, dająca do myślenia (niepotrzebne skreślić) okładka jest tak ważna.

Właśnie z tego powodu wszyscy fani muzyki rockowej doskonale wiedzą, kim był Storm Thorgerson. To właśnie spod jego dłoni wyszły tak znakomite okładki płyta jak "The Dark Side of the Moon", czy "In Through the Out Door". Ten znakomity grafik niestety odszedł kilka miesięcy temu, ale pozostawił po sobie wspaniały dorobek, którego mały fragment prezentowaliśmy TUTAJ.

Jednak Storm to tylko jeden z wielu genialnych grafików, których dzieła mogliśmy i możemy nadal podziwiać. W uznaniu dla ich umiejętności, stworzyliśmy RANKING 35 NAJLEPSZYCH OKŁADEK WSZECH CZASÓW. Zdajemy sobie sprawę, że wybitnych grafik jest znacznie więcej, ale staraliśmy się wybrać te najbardziej przełomowe, wybitne i przemawiające do wyobraźni. Te, o których nie da się zapomnieć, jeśli kocha się muzykę.

Wspomniany ranking jest odpowiedzią na zestawienie najgorszych okładek, które pojawiło się na naszych łamach kilka tygodni temu.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także