Napalm Death opublikował kawałek dla Nepalu

/ 6 lipca, 2015

Premierowy utwór Napalm Death, „Earthwire”, w dobrej jakości i formacie wav dostępny jest na stronie napalmdeath.org za jedyne 3 funty. Wokalista Mark „Barney” Greenway wypowiada się w imieniu zespołu:

Mieliśmy szczęście odwiedzić Katmandu trochę ponad trzy lata temu, by zagrać tam koncert. Wspominam czule unikatowe, wzbogacające doświadczenia, które były udziałem zespołu. Kiedy zmieniasz kontynenty w bardzo krótkim czasie, bardzo łatwo jest się stać zarozumiałym i postrzegać każdy przez ten sam filtr. Uważam, że jesteśmy winni tym ludziom – i sobie – głębsze zrozumienie.

Muzycy Nepal wspominają naprawdę bardzo szczególnie – kilka kompozycji na najnowszej ich płycie zostało zainspirowanych tamtą wizytą.

Nepal wydał nam się nie tylko uderzająco pięknym miejscem, lecz także ciężkim ze względu na rzeczy, które normalnie przyjmujesz jako zwyczajne, np. scena, na której grasz, czy miejsce, gdzie odbywa się festiwal. Szersze spojrzenie ujawniło tak ponure nierówności – w porównaniu z większością świata – jak ludzie mieszkający w dziurach na poboczu drogi. To był jeden z punktów odniesienia dla naszego nowego albumu „Apex Predator – Easy Meat”.

Gdy 25 kwietnia 2015 roku doszło do trzęsienia ziemi, frontman szybko przypomniał sobie, jakie budownictwo widział w Katmandu. Aby wyobrazić sobie katastrofalne skutki wstrząsów, nie musiał nawet włączać telewizji czy internetu.

Basista Shane Embury szybko zaczął myśleć, jak najlepiej oni mogliby pomóc odbudować dotknięty kataklizmem region świata. Bill Gould z Faith No More wskazał im fundację dZi. Zespół jest pewien, że dzięki nim pieniądze uzyskane ze sprzedaży „Earthwire” zostaną rozdysponowane najlepiej, jak to tylko możliwe. Utwór powstał jeszcze podczas sesji nagraniowej wspomnianej już płyty „Apex Predator – Easy Meat”. Krążek ukazał się 23 stycznia 2015 roku. O ludziach mieszkających w dołach posłuchać możecie w „Cesspits”.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także