Nazareth, Fish, Uriah Heep – legendy rocka w Progresji

/ 17 września, 2015

Legenda hard rocka, założony w 1968 roku Nazareth powraca do Polski, tym razem na jedyny koncert w warszawskiej Progresja Music Zone. Ponad 45 lat na scenie, ponad 60 milionów sprzedanych płyt, tysiące koncertów to sukcesy jednego z najważniejszych zespołów w historii rocka.

“Changing Times”, bo pod tym szyldem odbędzie się jesienią duża europejska trasa to klasyczny koncertowy show Nazareth, wzmocniony nowym wokalistą, Carlem Sentance, który zajął miejsce Dana McCafferty. 54 letni Sentance to doświadczony frontman, który nie tylko przewodził takim zespołom jak Krokus czy Tokyo Blade, ale również występował z tak znakomitymi muzykami jak Geezer Butler (Black Sabbath), Paul Chapman (UFO), Vinny Appice (Dio, Black Sabbath), czy Don Airey (Deep Purple).

"Farewell to Childhood", czyli pożegnanie z dzieciństwem – tak nazywa się mini trasa koncertowa Fisha, podczas której zagra on w całości legendarny album "Misplaced Childhood" dowodzonej przez siebie niegdyś grupy Marillion.

Choć już 30 lat minęło od czasu, gdy pochodzący z tej płyty utwór "Kayleigh" podbijał światowe listy przebojów, ta muzyka wciąż brzmi świeżo. Koncerty Fisha zawsze są wydarzeniem artystycznym, pełnym energii przedstawieniem, a przecież będzie to jedna z ostatnich szans na zobaczenie Fisha na żywo, a na pewno ostatnia szansa na posłuchanie Misplaced Childhood w jego wykonaniu. W przyszłym roku Fish nagra ostatnią swoją płytę, a potem, jak zapowiedział, zakończy karierę estradową. Bilety na koncert w Progresji są dostępne w sprzedaży.

Uriah Heep, zespół zaliczany obok Deep Purple, Led Zeppelin i Black Sabbath do tak zwanej wielkiej czwórki hard rocka, wystąpi w żywiołowym show 17 listopada w warszawskiej Progresji oraz 18 listopada w krakowskiej Rotundzie (bilety dostępne w serwisie Tikeria).

Uriah Heep to zespół który powstał w 1968 roku a przekrój wiekowy przybywających na koncerty fanów potwierdza status grupy jako ponadczasowej. Przez wielu, grupa uważana jest za prekursorów heavy metalu za sprawą utworu Free And Easy z wydanej w 1977 roku płyty Innocent Victim. To właśnie ten utwór w wielu zestawieniach figuruje jako pierwszy heavy metalowy kawałek w historii tego gatunku.

Tegoroczna trasa "Rock The Haus Tour" bogata będzie w utwory z ostatniego, wydanego w czerwcu 2014 roku studyjnego albumu "Outsider". Utwory z tej płyty zabrzmią po raz pierwszy wśród polskiej publiczności.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także