Negatyw jedzie do Chin

/ 16 kwietnia, 2013

Pierwszy z dziewięciu planowanych koncertów odbędzie się 23 kwietnia w Yugongyishan Club w Pekinie. W klubie tym grali już m.in. Peaches, Jose Gonzalez, czy Buzzcocks. Ostatni zostanie zagrany 16 maja w Wuhan.

– Przemierzymy w samych Chinach ponad 11 tys. km. Będziemy poznawać ten niezwykły kraj od strony kulturowej jak i kulinarnej. Chciałbym, aby ten film, który będziemy realizować, pokazał, jak naprawdę wygląda życie muzyków w trasie, bez kolorowania i tej całej marketingowej otoczki – powiedział Mietall Waluś, lider grupy Negatyw.
 
Grupa zapowiedziała, że w sieci pojawiać się będą cyklicznie filmowe relacje z chińskiej trasy koncertowej. Jesienią z kolei swoją premierę będzie miał pełnometrażowy dokument o tournée zespołu Negatyw w Państwie Środka. 
 
Przypomnijmy, że Negatyw ma na swoim koncie najdłuższą klubową trasę rockową w historii polskiego rocka. W 2002 roku w przeciągu 75 dni zagrał 53 koncerty. Ostatnia studyjna płyta zespołu, to wydany w 2010 roku album "Virus". W ubiegłym roku Negatyw wydał singiel "Za ekranem odwagi", do którego został nakręcony teledysk:
 

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także