Neil Young do płyty "The Monstanto Years" dodaje dokument

/ 27 lipca, 2015

Neil Young wkrótce po premierze płyty wymierzonej w korporacje „The Monsanto Years” pod pseudonimem Bernard Shakey wcielił się w rolę producenta wykonawczego filmu. Jego najnowsze dzieło – 10-minutowy dokument – opowiada o walce rolnika Michaela White’a z nikim jak firmą Monsanto. Muzyk opowiedział o „Seeding Fear” w informacji prasowej już od własnym nazwiskiem:

Film, który chciałbym, żebyście zobaczyli, opowiada historię rodziny rolników w Ameryce, ale to samo dzieje się na całym świecie. To historia pewnej osoby, która zajmie Wam 10 minut. To łamiąca serce opowieść o człowieku, który walczył z korporacyjnym behemotem Monsanto. Pokazuje, dlaczego napisałem „The Monsanto Years”. Film daje unikalną możliwość usłyszenia u źródła, którym jest pan White – u jedynego z czterech rolników, który wciąż mogą mówić o tej sprawie. Pozostali zostali skutecznie uciszeni.

Obejrzyjcie film opowiadający o sprawach, które wciąż inspirują muzyka i aktywistę Neila Younga do tworzenia i sprawiają, że nie chce przejść na zasłużoną emeryturę.

<iframe width="640" height="390" src="https://www.youtube.com/embed/YZGueeao0tE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Nie przegapiliście innych wiadomości o tym wyjatkowym artyście? Neil Young usunął niedawno z serwisów streamingowych całą swoją twórczość. Sprawdźcie dlaczego.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także