Nergal o zakończeniu kariery przez Behemoth

/ 16 września, 2014

"The Satanist", jeden z najlepszych albumów opublikowanych przez grupę Behemoth, może być jednocześnie ich ostatnim. Adam "Nergal" Darski wcale nie wyklucza, że zespół zakończy swoją przygodę właśnie w tym miejscu, choć oczywiście musiałoby się na to złożyć wiele różnych czynników.

Na temat przyszłości lider Behemotha mówił w wywiadzie dla Metal Blast:

Ten album ["The Satanist" – przyp. red.] otworzył nam wiele drzwi, ale wiele też zamknął. Można się spodziewać po nas wszystkiego, możemy pójść w dowolnym kierunku… niewykluczone, że nie będzie nawet kolejnego wydawnictwa. Wybierzemy tę drogę, która nam odpowiada. Obecnie jesteśmy w trakcie ekscytującej podróży, bardzo pozytywnej, ale nie mam pojęcia dokąd dotrzemy. Może zabrniemy w ślepą uliczkę i stwierdzimy, że to koniec.

Nergal został również zapytany, czy wyobraża sobie życie bez Behemotha:

Mam wiele pomysłów, mogę robić wiele różnych rzeczy… Nie jestem tylko muzykiem, jestem czymś więcej. Chcę pisać, może kolejną książkę; chcę tworzyć muzykę, ale niekoniecznie metalową. Mogę to robić i jednocześnie współtworzyć Behemotha, ale tylko tak długo, jak będziemy mieli inspirację. Jeśli jej nie będzie – nie będzie też nas.

Cały wywiad z Nergalem możecie znaleźć TUTAJ (dostępny w języku angielskim).

Grupa Behemoth póki co zapowiedziała trasę koncertową po Polsce – muzycy odwiedzą w październiku kilka polskich miast, zorganizowali również kilka spotkań dla fanów. O tych planach polskiej legendy metalu pisaliśmy kilka tygodni temu

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także