New Model Army jesienią podbije Polskę

/ 16 czerwca, 2016

Zespół New Model Army wystąpi 8 października w Poznaniu (Eskulap), 11 października w Warszawie (Proxima), 12 października w Gdyni (Ucho), 13 października w Białymstoku (Gwint), 15 października w Katowicach (Mega Club) i 16 października we Wrocławiu (Stary Klasztor).

Kapela przyjedzie do naszego kraju w ramach trasy promującej najnowszy album zatytułowany „Winter”, którego premiera planowana jest na 26 sierpnia. Nowa płyta zespołu, którego liderem jest charyzmatyczny wokalista Justin Sullivan, będzie według członków formacji wydawnictwiem przemyślanym i dopracowanym, zawierającym 13 świeżych, intensywnych i emocjonalnych utworów.

Tak album opisał ostatnio wspomniany już Sullivan:

Albumy „Between Dog and Wolf” i „Between Wine And Blood” otworzyły przed nami wiele drzwi, dlatego z zaciekawieniem przez nie przechodziliśmy. To, co z tego wyniknęło, wcale nie było planowane – musieliśmy jak zwykle działać po swojemu – ale wydaje mi się, że „Winter” ma bardzo silną tożsamość. To muzyka dla ludzi, którzy znaleźli się w trudnym położeniu – coś, co wielu z nas może zrozumieć w danym momencie, na wielu poziomach. To bardziej „zespołowy” album, niż wspomniany „Between Dog and Wolf”, dokonaliśmy ponadto świadomych wyborów podczas miksowania. Muzyka brzmi dużo agresywniej, ale sam dźwięk jest wygładzony.

Pierwszy singiel zapowiadający album „Winter” zostanie opublikowany w drugiej połowie sierpnia. 

mg

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także