New Order zapowiedział pierwszą płytę bez Petera Hooka

/ 23 czerwca, 2015

Wygląda na to, że byli członkowie Joy Division rozstali się na dobre. Wokalista i gitarzysta Bernard Sumner oraz perkusista Stephen Morris z paroma innymi muzykami już wkrótce pod szyldem New Order wydadzą „Music Complete”. Peter Hook, który odszedł z zespołu w 2007 roku, kontynuuje w najlepsze karierę solową.

Jak pozostali muzycy radzą sobie bez niego? W informacji prasowej zapowiadającej wydawnictwo czytamy:

Grupa poprzednio stawiała albo na elektronikę, albo na gitary, teraz oba te elementy są zbalansowane.

Czy tak jest naprawdę, przekonamy się dopiero jesienią. Na razie grupa ujawniła jedynie krótką zapowiedź  nowego wydawnictwa. Podziwiać w niej możemy za to już jego okładkę, autorstwa Petere Saville’a.

Music Complete” będzie pierwszym od dziesięciu lat i płyty „Waiting for the Sirens’ Call” albumem New Order z całkowicie nową muzyką. W 2013 roku, już po odejściu Petera Hooka z zespołu, ukazał się jeszcze krążek „Lost Sirens”. Zawierał on jednak nagrania z poprzedniej sesji w studiu. Przed rejestracją najnowszego wydawnictwa do grupy powrócił za to klawiszowiec i gitarzysta Gillian Gilbert, który w 2001 roku zdecydował poświęcić swój  czas rodzinie.

Peter Hook tymczasem woli stare dźwięki – 19 lipca 2015 roku podczas Jarocin Festiwal wykona utwory z repertuaru Joy Division.

Tracklista „Music Complete” New Order:

 1. Restless
 2. Singularity
 3. Plastic
 4. Tutti Frutti
 5. People on the High Line
 6. Stray Dog
 7. Academic
 8. Nothing But a Fool
 9. Unlearn This Hatred
 10. The Game
 11. Superheated

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także