Nick Cave & The Bad Seeds prezentują "Jesus Alone"

/ 2 września, 2016

Nowy album Nicka Cave’a & The Bad Seeds pojawi się już 9 września 2016 roku. „Skeleteon Tree” promuje teledysk do singla „Jesus Alone”.

Dzień przed premierą płyty w kinach na całym świecie zobaczyć będzie można dzieło Andrew Dominika „One More Time with Feeling”, który swoją premierę miał na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Obraz opowiada o powstaniu „Skeleton Tree” oraz o tragicznych wydarzeniach, które mu towarzyszyły – w lipcu 2015 roku wskutek upadku z klifu zmarł 15-letni syn artysty Arthur Cave. Zamieszczone w filmie i nagrania „zagłębiają się w tragiczny kontekst pisania i nagrywania tej płyty”.

W zapowiedzi „One More Time with Feeling” udostępnionej na początku sierpnia Nick Cave wyznaje:

Większość z nas tak naprawdę nie chce się zmieniać. Po co byśmy mieli? To, czego chcemy, to tylko pewne modyfikacje w oryginalnym modelu. Lecz gdy dojdzie do jakiejś tragedii, po prostu się zmieniamy – z osoby, którą znamy, w osobę, której nie znamy. Kiedy patrzysz na siebie w lustrze, rozpoznajesz osobę, którą jesteś? Czy ta osoba pod twoją skórą to inna postać?

W Polsce pokazy „One More Time With Feeling” odbędą się w wybranych kinach sieci Multikino: Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Wrocław Pasaż, Poznań 51, Rybnik, Koszalin , Zabrze, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Bydgoszcz, Szczecin, Łódź, Lublin, Katowice, Olsztyn i Rzeszów.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także