Nick Cave & The Bad Seeds – posłuchaj całej płyty "Skeleton Tree"

/ 9 września, 2016

8 września 2016 roku w kinach na całym świecie zobaczyć można było film „One More Time with Feeling”, w którym Nick Cave opowiada o ostatnich miesiącach i tworzeniu płyty „Skeleton Tree”. W lipcu 2015 roku wskutek upadku z klifu zmarł 15-letni syn artysty Arthur Cave. To tragiczne wydarzenie zmieniło wszystko. Artysta w udostępnionej na początku sierpnia zapowiedzi wyznawał:

Większość z nas tak naprawdę nie chce się zmieniać. Po co byśmy mieli? To, czego chcemy, to tylko pewne modyfikacje w oryginalnym modelu. Lecz gdy dojdzie do jakiejś tragedii, po prostu się zmieniamy – z osoby, którą znamy, w osobę, której nie znamy. Kiedy patrzysz na siebie w lustrze, rozpoznajesz osobę, którą jesteś? Czy ta osoba pod twoją skórą to inna postać?

Dzień po premierze filmu do sklepów trafił opowiadający o tym album „Skeleton Tree”. Dotychczas znaliśmy otwierający go utwór „Jesus Alone”, teraz za pośrednictwem radia BBC 6 możemy sprawdzić całość. Programu posłuchać będzie można pod powyższym linkiem przez kolejne 29 dni.

Lista utworów na „Skeleton Tree” Nick Cave & The Bad Seeds:

1. Jesus Alone
2. Rings of Saturn
3. Girl in Amber
4. Magneto
5. Anthrocene
6. I Need You
7. Distant Sky
8. Skeleton Tree

Bezpośrednio poniżej możecie posłuchać fragmentów utworów dzięki Apple Music.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także