Nick Cave zapowiada album i film

/ 2 sierpnia, 2016

Nick Cave ma bardzo sprecyzowane plany – dokładnie 8 września do 650 kin na całym świecie trafi film „One More Time With Feeling”, który wyreżyserował Andrew Dominik, a którego ścieżkę dźwiękową stanowi nowy album Cave’a, czyli wspomniany już „Skeleton Man”. Film, który jest surowym świadectwem artysty próbującego zmierzyć się z żałobą, swoją premierę miał na festiwalu w Wenecji.

Wszyscy ci, którzy nie będą mogli zobaczyć filmowej produkcji zrealizowanej również w 3D, będą mieli możliwość zakupu płyty, która oficjalnie pojawi się w sklepach 9 września.

Jesteście ciekawi, co stworzył Nick Cave oraz muzycy z The Bad Seeds? Spójrzcie na opublikowany właśnie trailer, który jest jednoczesną zapowiedzią filmu oraz płyty:

Album „Skeleton Tree” powstawał od końca 2014 roku, a wszystko zaczęło się w Retreat Studio w Brighton. Następnie Nick Cave i jego zespół udali się do francuskiego La Frette Studios, a rzecz działa się jesienią 2015 roku. Ostatni element, czyli miksowanie, odbył się w londyńskim AIR Studios na początku tego roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także