Nicko McBrain (Iron Maiden) wspomina złamanie nosa: "Pieprz się!"

/ 20 maja, 2016

Nicko McBrain niedawno w rozmowie z „The Drummer’s Journal” wspominał wydarzenia, które zmieniło może nie zmieniło całego jego życia, ale wygląd z pewnością – o złamanym nosie.

Pobiłem się w szkole z jednym z moich najlepszych kupli, Peterem Beachamem. Oj, nieźle mnie złoił. Złamał mi nos – nie wiedziałem, że to zrobi.

Perkusista Iron Maiden nie podał, co było przyczyną bójki. Wydaje się, że nie ma też z jej powodu traumy. Po latach opowiadał ze śmiechem:

Zaczęło się od przykładania sobie torbami, potem mnie walnął i zaczęliśmy się policzkować. Potem do gry weszły pięści. Typowa szkolna awantura, po szkole, wszyscy stali w koło: „Dawajcie, dawajcie, dawajcie!”. Nieźle mi dołożył.

Nie zabrakło też chwili refleksji.

Potem nigdy go nie widziałem. Ciekawe, co się teraz z nim dzieje, jeśli wciąż jest z nami. Nigdy nie wiadomo. Peterze Beachamie, zobacz, co mi zrobiłeś. Zobacz, gdzie teraz jestem – pieprz się!

Zobaczcie fragment rozmowy z tą opowieścią poniżej.

Muzyk jest obecnie w trasie promującej płytę „The Book of Souls”. W jej ramach razem z Iron Maiden zagra w Polsce w lipcu tego roku. Oby nie było żadnej cenzury jak w Chinach, a Bruce Dickinson nie musiał upominać pijanych i naćpanych fanów. Przed brytyjską grupą na scenie zaprezentuje się Anthrax.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także