Nie żyje basista Rainbow i Dio Jimmy Bain

/ 24 stycznia, 2016

O śmierci Jimmy’ego Baina poinformował m.in. były perkusista Dio Simon Wright. Basista odszedł dziś nocy.

 

Jimmy Bain R.I P

Posted by Simon Wright on 23 stycznia 2016

 

 

 

I am in shock to hear that yet another one of our Rock friends has passed on. RIP Jimmy Bain. You will be missed. #grimreapersucksagain #heartbroken

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Diana DeVille (@dianadeville)

 

Na razie informacji nie skomentował zespół, w którym ostatnio grał muzyk – Last in Line, który szykuje się do wydania swojej debiutanckiej płyty, a na poniedziałek planował premierę kolejnego singla. Nie znamy też przyczyny śmierci muzyka.

Jimmy Bain przez lata grał w wielu zespołach. Największy sukces odniósł jednak z formacjami Rainbow (1975–1977) oraz Dio (1982–1989 oraz 1999–2004). Kilka lat temu zaangażował się w Last in Line.

W 2011 roku gitarzysta Def Leppard Vivian Campbell, muzycy Dio (podobnie jak niegdyś Campbell) – perkusista Vinny Appice i basista Jimmy Bain spotkali się, by niezobowiązująco sobie pograć. Po raz ostatni grali ze sobą ćwierć wieku wcześniej. Znów zaiskrzyło. Dołączył do nich wokalista Hurricane i Lynch Mob Andrew Freeman. Panowie szykowali się właśnie do wydanie debiutanckiej płyty.

Jeśli plany się nie zmienią, album „Heavy Crown” Last in Line ukaże się 19 lutego 2016 roku. W sieci z tego wydawnictwa znaleźć można utwór „Martyr” oraz „Devil in Me”.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także