Nie żyje współzałożyciel Judas Priest

/ 14 maja, 2014

Kariera zespołu Judas Priest zaczęła się w 1969 roku, gdy formację o tej właśnie nazwie postanowił założyć Al Atkins. To właśnie on, Ernie Chataway, Bruno Stepenhill i John Partridge tworzyli pierwszy skład, który przetrwał zaledwie kilka miesięcy. Właśnie świat obiegła informacja, że jeden z muzyków – gitarzysta Ernie Chataway – zmarł po długiej walce z rakiem płuc. Miał 62 lata.

Swojego przyjaciela wspominał na Facebooku Al Atkins:

Właśnie dowiedziałem się, że zeszłej nocy zmarł Ernie. Był wspaniałym człowiekiem i gitarzystą, będzie mi go bardzo brakowało. Pamiętam, gdy pierwszy raz spotkaliśmy się podczas przesłuchań do Judas Priest w 1969 roku – przypominał mi nieco Marca Bolana. Gdy podłączył gitarę, po prostu nas rozwalił i sprawił, że KK Downing wyglądał jak kompletny amator.

Muzyk, choć niezwykle uzdolniony, nie zrobił wielkiej kariery. Jego kilkumiesięczna przygoda z zespołem Judas Priest była jedyną godną odnotowania. W tym czasie muzykom udało się zagrać kilka koncertów i zarejestrować zaledwie jedno demo, które pojawiło się w 1970 roku. Następnie zespół rozpadł się, a Al Atkins dołączył do nowo formującej się grupy i zasugerował nazwę Judas Priest. Wówczas w składzie byli już Ian Hill, Kenny Downing i John Ellis.

 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także