Nightwish: Floor Jansen nie odejdzie z zespołu

/ 7 października, 2016

Floor Jansen i Tuomas Holopainen udzielili niedawno wywiadu Mariskal Rock TV. Chcieli jeszcze raz mocno podkreślić, że wokalistka nie opuszcza Nightwish, a roczna przerwa w działalności zespołu została zaplanowana już dłuższy czas temu. Główny kompozytor mówił:

To po prostu krótka, roczna przerwa po ciągłym byciu w drodze, w studiu, pisaniu przez ostatnie 20 lat. Wyjdzie to tylko na dobre zdrowiu zespołu.

Wokalistka dodawała:

To była naprawdę wspaniała trasa, od początku do końca. Nic złego się nie stało, nic strasznego nie stanęło nam na drodze. Graliśmy wspaniały koncert za wspaniałym koncertem, wspaniałą trasę po wspaniałej trasie. Reakcja publiczności była niesamowita, gdziekolwiek byśmy nie występowali. Czego więcej można sobie życzyć?

Pytanie o odejście Floor sprzed powrotem w 2018 roku padło wprost. Tuomas nie miał wiele do powiedzenia na ten temat: „Nie odejdzie”. Ona dodała:

Nie, nie odejdę. Kocham to, co robię, nie martwcie się. Nie musicie nic złego podejrzewać. Wszystko jest wspaniale, mam nadzieję, że będę śpiewać zawsze.

Niedawno działalność zakończyła jej wcześniejsza formacja – ReVamp. Wokalistka najbliższy rok ma zamiar spędzić w rodziną. Floor Jansen spodziewa się dziecka. Szczęśliwym tatą jest perkusista grupy Sabaton Hannes van Dahl.

Nightwish tymczasem szykuje jeszcze jedno wydawnictwo. 4 listopada 2016 roku ukaże się DVD z trasy „Endless Forms Most Beautiful” – „Vehicle of Spirit”. Na płycie znajdą się dwa całe koncerty i mnóstwo materiałów dodatkowych.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także