Nine Inch Nails wydaje płytę EP

/ 17 grudnia, 2016

Trent Reznor, lider Nine Inch Nails, zapowiedział niedawno, żebyśmy przed końcem 2016 roku spodziewali się nowego wydawnictwa jego zespołu. Jak się okazało, mówił prawdę. Nowa płyta to pięcioutworowe wydawnictwo EP pod tytułem Not The Actual Events", powstało przy współudziale Atticusa Rossa i ma być czymś zupełnie innym niż ostatni album studyjny zespołu, Hesitation Marks" z 2013 roku.

To nieprzyjazne i trudne do zgłębienia wydawnictwo, ale musieliśmy je nagrać. Ukazuje się w formie EP, bo okazało się, że taka długość wystarczy, żeby opowiedzieć całą historię.

Zespół Nine Inch Nails samodzielnie wyda płytę, dostępna ona będzie na CD, winylu i w formie cyfrowej.

Not The Actual Events" to niejedyne wydawnictwo Nine Inch Nails, którego możemy spodziewać się w najbliższym czasie. Na wiosnę 2017 roku ukazać ma się czteropłytowa reedycja albumu The Fragile" z 1999 roku, zawierająca wersje instrumentalne utworów. Reznor:

The Fragile" zajmuje szczególne miejsce w moim sercu. Przechodziłem przez trudny okres i nagrywanie jej było formą terapii. W ramach eksperymentu usunąłem z niej wokale i okazało się, że brzmi zupełnie inaczej.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także