Nine Inch Nails na pieńku z politykami

/ 10 lipca, 2015

Politycy z kanadyjskiej prowincji Alberta: premier prowincji Rachel Notley, burmistrz Alberty Naheed Nenshi oraz prezydent jej stolicy Edmonton, Don Iveson tworzą niezłe trio. Chwytliwe hasło już mieli: „Razem budujemy Albertę”. Potrzebny był jeszcze jakaś zgrabna grafika. Tak się złożyło, że ich nazwiska piękne wpasowały się w logo zespołu Nine Inch Nails. Postanowili je sobie „pożyczyć”.

Trent Reznor początkowo się nie uniósł. Napisał uprzejmy list do biura burmistrza Nenshi. To, w odpowiedzi, poinformowało, że przygotowane zostały tylko trzy takie koszulki jako prezenty dla polityków. Frontman zespołu nie miał nic przeciwko temu. Problemem okazał się ktoś spoza otoczenia samorządowców, kto bez pozwolenia kogolwiek sprzedaje t-shirty.

Burmistrz Alberty (na zdjęciu powyżej obok pani premier Rachel Notley) postanowił zareagować osobiście. Zaapelował na łamach „Global Calgary”:

Najwyraźniej jacyś ludzie sprzedają tę koszulkę. Nie róbcie tego. Jeśli zobaczycie stronę internetową, gdzie jest sprzedawane, zamknijcie ją.

Przyjaźnie, bez potępiania, z ufnością w dobrą wolę wszystkich. Ciekawe, czy zespół z Trentem Reznorem na czele z takiego miękkiego postawienia sprawy również będzie zadowolony. Muzyk do niedawna był zajęty rozruchem Apple Music. Po zamieszczeniu tam dwóch albumów Nine Inch Nails: „The Fragile” oraz „With Teeth” i zakończeniu prac nad ścieżką dźwiękową do gry „Batman: Arkham Knight” może mieć więcej czasu i nie być już tak delikatnym.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także