Noel Gallagher nie wspomógł Kane'a i Hurts

/ 13 kwietnia, 2013

Noel Gallagher, założyciel i członek zespołu Oasis, uznawany jest w światku muzycznym za nietuzinkowego twórcę utworów. Dlatego właśnie wiele mniej znanych, czy początkujących zespołów i muzyków prosi go o wsparcie. Próbował tego Miles Kane, były wokalista The Rascals, próbował znacznie bardziej znany zespół Hurts. Bez skutku.

– Nie żyję po to, żeby cały czas pracować – opowiadał Noel Gallagher. – Byłem proszony o pomoc w wielkich projektach, ale nic z tego nie wychodziło. Podobnie było z płytą Hurts. Wysłali mi cholernie dobre utwory, ale czasem musisz oddzwonić i powiedzieć: Nic nie spada z nieba, człowieku – to jest tak dobre, jak dobrze brzmi. Jeśli mogę coś dodać od siebie, to wspaniale, zrobię to, ale nie zawsze jest to możliwe – powiedział muzyk.

Podobnie było z prośbą Milesa Kane'a: – Nie mogłem pomóc. W końcu byłem w Singapurze. Poprosił mnie o pomoc nad płytą, byłem w środku trasy koncertowej. Zagram z każdym, ale terminy nie pozwalały. Kiedy mówię terminy, mam na myśli kalendarz rozgrywek Manchesteru City – żartował Gallagher.

Zespół Hurts wydał swój drugi album, z którego pochodzi powyższy teledysk, na początku tego roku, natomiast Miles Kane zapowiedział publikację krążka pt. "Don't Forget Who You Are" na czerwiec.

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także