Nowa Nosowska już w sklepach!

/ 23 września, 2011

Co prawda kilka dni temu można było posłuchać niektórych utworów z płyty "8" w Internecie, ale i tak publikacja krążka Katarzyny Nosowskiej to ważne wydarzenie na polskim rynku muzycznym. Od dziś można go kupować w sklepach muzycznych w całym kraju.

Za muzykę na płycie wokalistki odpowiedzialny był Marcin Macuk, natomiast ona sama napisała wszystkie teksty. Produkcją zajął się znany Nosowskiej duet Bors/Macuk (współpracowali przy kilku płytach w solowej karierze wokalistki oraz z grupą Hey).

Macuk wypowiedział się na temat płyty: Ten album jest odmienny od tego, co było dotychczas, zarówno ze względu na instrumentarium, jak i na podejście do formy. Chcieliśmy zmierzyć się z nową materią i fakturą  muzyczną w odniesieniu do wcześniejszych wspólnych projektów, spróbować czegoś nowego, nieznanego. Na tej płycie tekst był pierwszy i nadawał ton podstawowy muzyce. Słowo uruchomiło wszystko inne. Mamy ambicje odejść od tradycyjnego pisania muzyki z tekstem jako  piosenki w znaczeniu popularnym. Dobór instrumentarium, sposób śpiewania oraz podejście do nagrań to punkt, w którym chcemy poeksperymentować. Stworzyć akt, który się dzieje na bieżąco.

Utwory z płyty "8":

1. Rozszczep
2. Daj spać!
3. Polska
4. Nomada
5. Pa
6. Ulala
7. Kto?
8. Ziarno
9. JPS
10. Czas
11. Tętent
12. O lesie

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także