Nowa Sonata Arctica w marcu

/ 9 stycznia, 2014

Nowy studyjny album fińskiego zespołu Sonata Arctica, który zatytułowano "Pariah's Child", ujrzy światło dzienne 28 marca tego roku. Publikacją zajmie się wytwórnia Nuclear Blast. Muzycy wyruszą w trasę koncertową promującą swój najnowszy album już 10 kwietnia. Na początek zagrają w holenderskiej miejscowości Eindhoven.

O albumie "Pariah's Child" wypowiedział się wokalista zespołu, Tony Kakko:

Jak zawsze trudno jest nazwać nowe dziecko. Starałem się podejść do tego wieloaspektowo; jest to nasz ósmy album i łatwo byłoby nadużyć tę informację. Cała symbolika ósemki, wieczność i tak dalej. Ale nie czułbym się dobrze z takim rozwiązaniem, bo to było już grane tak wiele razy. Wtedy zacząłem myśleć o tym, jak porzuciliśmy nasz totem, czyli wilka i wszystko, co z nim związane.

Muzyka na nowej płycie to ukłon w stronę starej Sonaty, czyli więcej power metalu i nawiązania do wilków w takiej, czy innej postaci. Było więc jasne, że to właśnie to zwierzę musi znaleźć się na okładce.

Idea Kakko została oczywiście wcielona w życie i okładka nowej płyty będzie przedstawiała się tak:

Przypomnijmy, że w sierpniu doszło do zmiany na stanowisku basisty w zespole Sonata Arctica. Marko Paasikoski został zastąpiony przez Pasiego Kauppinena.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także