Nowa płyta Depeche Mode

/ 25 stycznia, 2013

 

Depeche Mode ogłosił premierę nowego albumu. Delta Machine, tak nazywa się 13. studyjny album Depeche Mode. Jego premiera zaplanowana jest na 26 marca i ukaże się  nakładem Columbia Records/Sony Music. Album nagrywany był przez ponad rok w Santa Barbara w Kalifornii i w Nowym Jorku. Produkcją płyty zajął się Ben Hillier a całość zmiksował Flood. Grupa poinformowała także, że klip do singla zatytułowanego Heaven będzie miał swoją p[remierę w piątek 1 lutego.
Oprócz normalnej edycji, Delta Machine ukaże się również w specjalnej, ekskluzywnej wersji Deluxe. Zawierać będzie ona cztery dodatkowe utwory i 28-stronicową książeczkę za zdjęciami Antona Corbijna, fotografa od wielu lat współpracującego z zespołem.
Martin Gore: Tworzenie tej płyty było trudne, ponieważ chciałem osiągnąć na nim możliwie najbardziej nowoczesne brzmienie. Pragnę, aby ludzie słuchając tego albumu odnajdywali wewnętrzny spokój. Jest w nim coś magicznegoDave Gahan: Praca nad tym krążkiem całkowicie zmieniła nasze podejście do sposobu tworzenia. Gdy dochodzimy do punktu, w którym nasza muzyka zaczyna brzmieć zbyt normalnie, mieszamy wszystko, aż  otrzymujemy typowe brzmienie Depeche Mode. W przypadku "Delta Machine" było tak samo i nie mogę się doczekać kiedy nasi fani usłyszą efekt końcowyPo premierze  Delta Machine, zespół wyruszy w europejską trasę koncertową. Grupa zawita również do Polski.  Wystąpi 25 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie. 
Poprzednia płyta Depeche Mode, Sounds Of The Universe ukazała się cztery lata temu.
 
 

gk

KOMENTARZE

Przeczytaj także