Nowa płyta Manchester już w sklepach!

/ 6 października, 2011

Pierwszy album spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, czego dowodem było wiele nagród i nominacji (m.in. Fryderyki, Złote Dzioby – Odkrycie Roku, Top TRENDY – dwie główne nagrody, SUPERJEDYNKI Festiwalu Opole 2009, PAM London – Debiut Roku, Eska Music Awards, Zespół Roku – Toruńskie Gwiazdy etc.)

Na albumie "Chemiczna Broń" zespół zawarł aż 15 utworów, m.in. przebój "Tajemnica", z którym Manchester wystąpił podczas Sopot Festival TVN 2009. Piosenka znana jest również widzom serialu Barwy Szczęścia.

Kolejnym znanym utworem jest piosenka "Lawendowy", która była jedną z najczęściej emitowanych w pierwszej połowie 2011 roku (m.in. przez wiele tygodni w Esce Rock i w RMF FM). Zespół wykonał ją również podczas Festiwalu OPOLE 2011, gdzie był nominowany w kategorii Super Zespół. Manchester dał się zapamiętać, jako pierwszy i jedyny zespół, który namawiał do głosowania na swojego jedynego konkurenta – ACID DRINKERS.

Poza trzema bardzo nastrojowymi balladami, wszystkie utwory są bardzo energetyczne i żywiołowe.

Jako bonus Manchester zawarł na krążku także swoją piosenkę "Ostatni Raz (z moja klasą)", która od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością w internecie i stała się hymnem wszystkich maturzystów

Producentem płyty jest Sławek Załeński (Manchester), we współpracy z Jurkiem Runowskim (kompozytorem i producentem płyt m.in. Kasi Kowalskiej i Patrycji Markowskiej, na codzień gitarzysty Kasi Kowalskiej) oraz Szymon Sieńko (m.in. producent zespołu Lipali). Jurek i Szymon pracowali z zespołem już przy pierwszej płycie Manchester.

Track lista:

1. LAWENDOWY
2. AUTOSTRADY KŁAMSTW
3. ŚWIADEK KORONNY
4. TAJEMNICA
5. CZAS NAS NIE GONI
6. LUBIĘ TWOJE WŁOSY
7. NIE CHCE SIĘ SPAĆ
8. LIST
9. WYŚCIG SZCZURÓW
10. ĆMA
11. NA JEJ PODOBIEŃSTWO
12. CHEMICZNA BROŃ TWOICH ŁEZ
13. JESTEM SUPERMENEM
14. POLSKI LONDYN
15. OSTATNI RAZ (Z MOJĄ KLASĄ)

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także