Nowa płyta Metalliki? Lars Ulrich uspokaja…

/ 13 maja, 2015

Jeśli chodzi o Metallikę i jej nowy album, to chyba już nikt nie wierzy, że pojawi się on szybko. Z jednej strony muzycy pracują nad tym wydawnictwem, ale z drugiej – ciągle zajmują się innymi sprawami, gubią swoje iPhone'y z pomysłami na riffy czy w końcu tygodniami przekopują się przez archiwalne nagrania. Wszystko to sprawia, że wyczekiwany przez wielu album nie pojawi się szybko na rynku.

Podobnego zdania jest ponadto Lars Ulrich, perkusista i lider zespołu. W programie "The Woody Show" został zapytany o przybliżoną datę publikacji nowej płyty. Odparł filozoficznie…

Porównując z wiekiem Matki Ziemi, albo wszystkich ludzi zamieszkujących tę wspaniałą planetę – jesteśmy bardzo blisko. Na pewno jednak nie polecam wstrzymywania oddechu lub rezygnowania z pójścia do toalety. Idziemy jednak do przodu.

W ślimaczym tempie – należałoby dodać. Następca płyty "Death Magnetic" na pewno jednak powstaje, co bez wątpienia jest dobrą wiadomością. Muzycy jakiś czas temu zdradzili, że ich nowe dzieło będzie nieco bardziej progresywne, niż poprzednie dokonania. Nie wiemy co to dokładnie oznacza, ale na pewno budzi ciekawość.

Ostatnim premierowym materiałem zespołu jest kawałek "Lords of Summer":

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także