Nowa płyta Scorpions – szczegóły

/ 19 sierpnia, 2014

Wczoraj wiedzieliśmy tylko, że zespół Scorpions planuje opublikować nową płytę i wyruszyć w trasę koncertową. Wszystko to odbędzie się w przyszłym roku, gdy muzycy będą świętować 50-lecie istnienia niemieckiego zespołu. Wiemy już, że na wydawnictwie znajdą się utwory, które pochodzą z lat osiemdziesiątych, a które nie załapały się na wydawane wtedy płyty. Dodatkowo muzycy przygotują nowe wersje publikowanych wcześniej utworów unplugged.

Nieco światła na całą sprawę rzucił Matthias Jabs w wywiadzie dla GuitarWorld:

Mamy dwanaście utworów. Znaleźliśmy kawałki pochodzące głównie z początku lat osiemdziesiątych – z "Blackout" i "Love At First Sting" – gdy, zdaniem wielu, byliśmy najbardziej kreatywni. Te kawałki brzmią dobrze, ale nigdy nie zostały ukończone. Nie mają tekstu czy wokalu, nie są też połączone w całość. Musimy więc robić wszystko niemalże od nowa. Ale na ten moment brzmi to nieźle.

Na płycie znajdą się również dwa utwory z opublikowanej w 2013 roku płyty "MTV Unplugged: Live in Athens" – muzycy przygotują je jednak w zupełnie innych, "elektrycznych" aranżacjach. Chodzi o kawałki "Dancing with the Moonlight" i "Rock and Roll Band".

Informacje dotyczące trasy koncertowej, którą niemiecki zespół zapowiedział na 2015 roku, zostaną przedstawione dopiero za jakiś czas.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także