Nowa płyta System of a Down w 2015 lub 2016 roku

/ 12 lutego, 2015

Już na początku stycznia pisaliśmy, że najprawdopodobniej powstanie nowa, długo oczekiwana, płyta System of a Down. Pierwszy raz bowiem pozytywnie o tym pomyśle wypowiedział się Serj Tankian. Co prawda wokalista niczego nie zagwarantował, ale nawet "przegląd materiału" to w jego wypadku niespodziewany krok naprzód.

Teraz natomiast o nowy album SOAD został zapytany Shavo Odadjian. Muzyk przede wszystkim potwierdził, że wydawnictwo zostanie opublikowane. Nie potrafił jednak odpowiedzieć, czy będzie to w tym, czy w przyszłym roku. Mimo wszystko stwierdzenie, że "gdy będzie gotowa wszyscy ją usłyszą" daje w tych okolicznościach powody do optymizmu. Basista rozmawiał z dziennikarzami podczas targów NAMM.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że poza nieco odleglejszymi planami wydawniczymi, muzycy z amerykańskiego zespołu zdecydowali się wyruszyć w krótką, acz niezwykle dla nich ważną trasę koncertową. Jak w styczniu mówił Tankian, popracują nad nowym materiałem dopiero po powrocie z tego tournée. Ważne jednak, że w końcu się zdecydowali…

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także