Nowa płyta U.D.O. w maju

/ 19 lutego, 2013

Piętnasty album w dyskografii zespołu zostanie wydany nakładem AFM Records 24 maja. Za jego produkcję odpowiedzialni byli Dirkschneider oraz Fitty Weinhold (basista U.D.O.). 

W ubiegłym miesiącu z zespołu odszedł długoletni gitarzysta formacji Igor Gianola. Zastąpił go fiński gitarzysta Kasperi Heikkinen. – Gdy sprawy zawodowe w U.D.O. zaczęły się rozwijać i grupa coraz częściej koncertowała po całym świecie,  Igor nie mógł się poświęcać zespołowi na tak długi czas. Zespół rozumie jego decyzję i życzy mu wszystkiego co najlepsze. Igor był z zespołem przez prawie 15 lat i był bardzo ważnym oraz szanowanym członkiem grupy – powiedzieli muzycy U.D.O.
 
Dotychczasową dyskografię grupy zamyka koncertowy album, zatytułowany "Live in Sofia" (wydany jako DVD z CD oraz Blu-ray z CD). Wydawnictwo to w pierwszym tygodniu od premiery zdobyło szczyt fińskiej listy sprzedaży, a w Niemczech uplasowało się na czwartej pozycji. Na płycie znalazł się występ U.D.O. z 16 listopada 2011 roku w hali Hristo Botev w Sofii (Bułgaria). 

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także