Nowy Ocean

/ 9 stycznia, 2013

Wraz z początkiem 2013 roku zespół Ocean dołączy do grona światowych artystów firmy Warner Music Group. Międzynarodowy kontrakt uwzględnia wydanie pierwszej anglojęzycznej płyty zespołu oraz współpracę na płaszczyźnie managementu i bookingu grupy.

Za produkcję albumu odpowiadać będzie laureat nagrody Grammy – Vance Powell (The White Stripes, The Raconteurs, Kings Of Leon, The Dead Weather), który już w styczniu przyleci do Polski by osobiście nadzorować projekt. W związku z tymi wydarzeniami, zespół podjął decyzję o skróceniu nazwy do OCN. Tak tą decyzję uzasadnia lider grupy, Maciej Wasio: Zakładając z kolegami ten zespół, traktowaliśmy go jako czystą przyjemność i odskocznię od naszych ówczesnych projektów. W najśmielszych snach nie myśleliśmy, że pewnego dnia fakt posiadania tak popularnej nazwy będzie dla nas jakimkolwiek utrudnieniem. Szalenie nam też zależy aby nadal funkcjonować jako polski Ocean a nie angielski Ołszyn, jak widać los miał już dla nas w zanadrzu ciekawe rozwiązanie.

Wydanie nowego albumu planowane jest na wiosnę tego roku. Płyta promowana jest singlem Waterfall, który w bardzo krótkim czasie dotarł na szczyt rodzimych list przebojów. Wszystko wskazuje na to, że zwycięstwo w konkursie zorganizowanym przez jeden z największych europejskich festiwali, czyli węgierski Sziget oraz świetne przyjęcie na samej imprezie, były zapowiedzią nowego etapu w historii grupy.

mk, fot. Warner

KOMENTARZE
Tagi: ,

Przeczytaj także