Nowy album Muse w 2015 roku?

/ 16 grudnia, 2013

Brytyjczycy z formacji Muse nie zwalniają tempa. Mają na swoim koncie sześć długogrających wydawnictw, ale wiele wskazuje na to, że już za kilkanaście miesięcy powiększą swój dorobek o kolejne. Mimo, że muzycy promują obecnie swój album "The Second Law", to już pracują nad nowym materiałem.

Mówił o tym Matt Bellamy w wywiadzie dla Triple J:

Na ten moment mam napisanych kilka dobrych utworów. Nie mieliśmy jeszcze co prawda okazji, żeby je przećwiczyć. Na pewno weźmiemy kilkumiesięczny urlop w przyszłym roku i po nim wejdziemy do studia. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, nowa płyta może pojawić się w pierwszej połowie 2015 roku, albo nieco później. Natomiast Boże Narodzenie przyszłego roku może być dobrym momentem do wydania pierwszego singla.

Formacja Muse opublikowała ostatnio film nagrany na podstawie koncertu, który zatytułowano "Live At Rome Olympic Stadium". Jego oficjalny trailer można znaleźć pod tym adresem.

Brytyjscy muzycy powinni poważnie podejść do swojego nowego długogrającego wydawnictwa, ponieważ niedawno szefowie BBC Radio 1 przyznali, że ostatnie dokonania Muse nie są na tyle dobre, żeby zasługiwały na czas antenowy. Wspomniano wówczas, że zespół wróci do łask szefów radia tylko wtedy, gdy nagra dobry album.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także