Nowy album Pixies w kwietniu

/ 25 marca, 2014

"Indie Cindy" będzie zawierać 12 piosenek, których część fani już znają z dostępnych elektronicznie "EP1", "EP2" oraz "EP3". Za produkcję albumu odpowiedzialny jest Gil Norton, który był również producentem klasycznych albumów Pixies, takich jak "Doolittle", "Bossanova" i "Trompe le Monde".  Całość została nagrana w Rockfield Studios w Wales, natomiast oprawą graficzną wydawnictwa również zajął się długoletni współpracownik zespołu, Vaughan Oliver, który jest autorem wcześniejszych okładek płyt Pixies.

Perkusista PixiesDavid Lovering – o nowej płycie:

Zaczęliśmy myśleć o nagraniu nowego materiału cztery lata temu. Nowy materiał to rzecz, którą musieliśmy zrobić, nie mogliśmy po prostu pojechać na trasę bez niczego nowego. Dlatego nasze rozmowy przerodziły się w komponowanie i nagrywanie, i teraz jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że wszystko poszło zgodnie z naszymi założeniami.

Album "Indie Cindy" będzie dostępny jako CD, podwójny vinyl 180 gram, w wersji elektronicznej, a w sklepie iTunes będzie również dostępna wersja ekskluzywna z 13 koncertowymi numerami nagranymi podczas trasy zespołu po Ameryce Północnej. 

Trailer zapowiadający album można obejrzeć poniżej:

Tracklista:

01. What Goes Boom
02. Greens and Blues
03. Indie Cindy
04. Bagboy
05. Magdalena 318
06. Silver Snail
07. Blue Eyed Hexe
08. Ring the Bell
09. Another Toe in the Ocean
10. Andro Queen
11. Snakes
12. Jaime Bravo

Pixies zagrają w Polsce 13 czerwca podczas Orange Warsaw Festival.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także