Nowy album Radiohead "wisi w powietrzu"

/ 23 stycznia, 2014

Wygląda na to, że za jakiś czas światło dzienne może ujrzeć dziewiąty studyjny album zespołu Radiohead. Co prawda muzycy mają od pewnego czasu wiele innych obowiązków, ale Colin Greenwood powiedział, że niedługo powinni wspólnie popracować. Muszą jednak odrobinę odpocząć.

Muzyk powiedział w wywiadzie dla Drowned In Sound, że – choć jest chęć do nagrywania nowych utworów – pozostali członkowie potrzebują nieco spokoju:

Na ten moment to [nowy album – przyp. red.] wisi w powietrzu. Jednak Thom dopiero wrócił z trasy Atoms for Peace i potrzebuje nieco spokoju (…)

Chciałbym powiedzieć, że zaczniemy nagrywać i opublikujemy coś po dwunastu miesiącach koncertowania, ale obecnie rozkoszujemy się odpoczynkiem w domu. Spędziliśmy wspaniały czas podczas trasy promującej "The Kings of Limbs". Jesteśmy niezwykle zadowoleni. Zdecydowanie chcemy do tego wrócić, ale potrzebujemy nieco czasu na odpoczynek. Chcę tylko powiedzieć, że wszyscy są bardzo zadowoleni i pozytywnie patrzą w przyszłość.

Warto jednak przypomnieć, że muzycy z Radiohead mają już nagrane kilka utworów, które mogą trafić na nowe wydawnictwo. W ubiegłym roku nagrali nieco nowego materiału w studiu należącym do Jacka White'a.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także