Nowy gitarzysta Rhapsody of Fire!

/ 28 września, 2011

Włoski zespół wykonujący symfoniczną odmianę metalu, czyli Rhapsody of Fire (dawniej po prostu Rhapsody), włączył w swe szeregi nowego gitarzystę – Roberto de Micheli’ego. Został on wybrany z tysięcy muzyków, którzy starali się o zatrudnienie przez włoską legendę powermetalu. Na razie Roberto będzie uczestniczył w najbliższym tournee. Jeśli się sprawdzi, może dołączy do grupy na dłużej.

Zespół wydał oświadczenie w sprawie nowego członka: Po kilku tygodniach rozpatrywania podań od tysięcy muzyków, którzy chcieli dołączyć do nas na światowe touree, w końcu zespół Rhapsody of Fire wybrał najlepszego gitarzystę, spośród wielu wspaniałych kandydatów.

Alex Staropoli dodał: Wybraliśmy najlepszego kandydata, czyli Roberto, ponieważ ma absolutną władzę nad gitarą i umiejętności, które zadziwią wszystkich, którzy będą go oglądali i słuchali. Jest całkowicie oddany muzyce.

W sierpniu z zespołu Rhapsody of Fire odeszli gitarzysta Luca Turilli oraz basista Patrice Guers. Szukają oni obecnie nowych inspiracji muzycznych.

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także