Nowy projekt Thoma Yorke'a

/ 20 listopada, 2012

To pierwsze studyjne nagranie Atoms For Peace można nabyć  za pomocą serwisu iTunes, a także odsłuchać na stronie internetowej projektu www.atomsforpeace.info. Później będzie dostępny także w formie winylowego maxi singla.

Być może słyszeliście, że mam nowy projekt pod nazwą Atoms For Peace – Thom poinformował za pośrednictwem www.radiohead.com. Nazwa wzięła się od niektórych koncertów "The Eraser", które wydarzyły się kilka lat temu z Mauro, Joey'em, Nigelem i Fleą. Zrobił się wokół nich duży szum i odkryliśmy dużo energii przekształcając elektroniczną muzykę w granie na żywo. Przeprowadziliśmy się na kilka dni do studia i zdecydowaliśmy się zrobić to na luzie. Zanurzeni pomiędzy elektroniką, a żywym graniem. Pierwszy utwór jaki chcemy zaprezentować to "Default". 12" winylowa wersja będzie dostępna jeszcze w tym miesiącu, zaś cały album pojawi się w przyszłym roku.

Tak więc 2013 roku przyniesie debiutancki album Atoms For Peace, który także ukaże się nakładem XL Recordings. W nagraniu udział wzięli: Thom, który odpowiedzialny jest za partie wokalne, gitary, klawisze i programowanie, a wspomagają go Nigel Godrich (produkcja i programowanie), Joey Waronker (perkusja), Mauro Refosco (instrumenty perkusyjne) i Flea (bas).

mk

KOMENTARZE

Przeczytaj także