Nowy teledysk od Sonata Arctica

/ 14 lutego, 2014

Nowy studyjny album fińskiego zespołu Sonata Arctica, który zatytułowano "Pariah's Child", ujrzy światło dzienne 28 marca tego roku. Publikacją zajmie się wytwórnia Nuclear Blast. Muzycy właśnie zaprezentowali teledysk przygotowany na potrzeby singla "The Wolves Die Young".

Obrazek, który nakręcono w styczniu w Lahtii, został udostępniony za pośrednictwem serwisu YouTube. Reżyserią zajął się Patric Ullaeus z Revolver Film Company, który pracował między innymi z Dimmu Borgir, Lacuna Coil, czy In Flames.

O albumie "Pariah's Child" wypowiedział się wokalista zespołu, Tony Kakko:

Jak zawsze trudno jest nazwać nowe dziecko. Starałem się podejść do tego wieloaspektowo; jest to nasz ósmy album i łatwo byłoby nadużyć tę informację. Cała symbolika ósemki, wieczność i tak dalej. Ale nie czułbym się dobrze z takim rozwiązaniem, bo to było już grane tak wiele razy. Wtedy zacząłem myśleć o tym, jak porzuciliśmy nasz totem, czyli wilka i wszystko, co z nim związane.

Muzyka na nowej płycie to ukłon w stronę starej Sonaty, czyli więcej power metalu i nawiązania do wilków w takiej, czy innej postaci. Było więc jasne, że to właśnie to zwierzę musi znaleźć się na okładce.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także