Odtajniono notatkę Kurta Cobaina – parodię przysięgi małżeńskiej

/ 30 kwietnia, 2014

Ponad dwadzieścia lat temu, gdy odkryto ciało Kurta Cobaina, w jego portfelu znaleziono tajemniczą notatkę. Do dziś o jej istnieniu i treści wiedzieli tylko śledczy z Seattle, ale właśnie została upubliczniona. Na prośbę stacji CBS policja zgodziła się przekazać kopię dowodu.

Oto fragment notatki:

Jak się okazuje, jest to… parodia przysięgi małżeńskiej. Na pojedynczej kartce z hotelu The Phoenix w San Francisco Kurt Cobain napisał między innymi:

Czy ty, Kurt Cobain, bierzesz Courtney Love za żonę? Nawet, jeśli jest suką z pryszczami i wydaje całą twoją kasę na dragi i dziwki?

Jest to dowód o tyle ważny, że przywraca dyskusję na temat przyczyn samobójstwa muzyka. Notatka dowodzi teorii, że Kurt Cobain i Courtney Love mieli poważne problemy małżeńskie, które – zdaniem niektórych – mogły mieć wpływ na dramatyczną decyzję muzyka. Na kartce muzyk nie zapisał daty, więc nie wiadomo, kiedy napisał notatkę.

Ostatnie tygodnie przyniosły nam wiele rewelacji związanych ze śmiercią Kurta Cobaina. Policja z Seattle upubliczniła między innymi kilkanaście zdjęć, które wykonano w miejscu znalezienia ciała. Warto jednak nadmienić, że nowe okoliczności nie zmieniły stanowiska śledczych – nadal utrzymują oni, że Cobain popełnił samobójstwo i wykluczają udział osób trzecich.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także